Anthony Kimin kausi 2010 alkoi loistavasti. Amerikkalainen voitti huhtikuun alussa Shell Houston Openin jatkorei´illä Vaughn Tayloria vastaan. Kim oli yksi vahvoista ennakkosuosikeista kauden ensimmäiseen majoriin, U.S. Mastersiin. Kisa ei sujunut pöllömmin ja Kim oli lopulta kolmas, kiitos viimeisen kierroksen tuloksen 65, jolla hän jakoi päivän parasta kierrostulosta.

Rhys Davies luottaa vanhahtavaan putterimalliin. Walesilaisella se toimii, sillä Davies on yksi ET:n parhaista puttaajista. © Getty Images
Eurooppalaisten pelaajien kannalta kisassa ovat mielenkiintoisia luonnollisesti vakiokasvot, kuten surkeaa kautta pelaava Sergio Garcia, isoja voittoja vielä metsästävä Lee Westwood tai länsinaapuri RobertKarlsson. Nimilistalla silmä pysähtyy kuitenkin Rhys Davies kohdalle.