Aihe: Joko se kausi on loppu? - Golfpiste.com

28.4.–5.5. - Live Scoring - Seuraa suomalaisten menestystä

[11][16]
KilpailuaSuomalaista

Joko se kausi on loppu?

Etusivu Foorumit Yleistä Joko se kausi on loppu?

Esillä 25 viestiä, 1 - 25 (kaikkiaan 169)
  • Julkaisija
    Artikkelit
  • Ainakin omalta osaltani on. Fakin sää. Kamat kanahäkkiin ja puttimatto olohuoneen matolle.. 100 puttia sisään päivässä koko talven ajan ja ens vuonna vähintään 20 kilpailua. Katotaan miten händärin käy.

    Eieieieieieieieeiiiii! Niin kauan kun kotikenttä on auki, niin kausi jatkuu. Eiköhän sitä tänä vuonna painella taas tuonne joulun alusviikolle asti…

    Talvisodan meininki o kadonnu Lavantaudilta… taitaa äijä tulla vanhaksi =D

    ei vielä, ainaski ensi viikolla pelataan vielä.

    Paksiksen kanssa samoilla linjoilla. Niin kauan kun lunta ei ole maassa aion pelata. Jos kotikenttä menee kiinni niin tuossa naapurissa Lakisto on yleensä auki myöhään. Viime vuonna taisi olla marraskuun puoliväli kun siellä viimeisen kiekan heitin.

    todellakin…

    tossujen kruunut on uusittu, gripit huutavat vaihtoa, bagi kellarissa –> avain sinne hukattu 🙂

    mutta eihän tässä ole kun 7 kuukautta niin taas pääsee pelaamaan… (prkl!!)

    Lakisto oli viime vuonna auki vielä joulukuun alussakin. Mutta vuodet eivät ole veljeksiä. Nyt on sielläkin paikoittain niin pehmeää, että ihmettelen, jos kenttää pidetään pitkään auki ellei kuiva kausi pian iske Pohjois-Espooseen.

    Joo pienimuotoisesti ’ everybody- periaatteella ’ jokainen tuo pienen palkinnon – Mäkisuksen 60 v juhlaturnaus
    ( tänä vuonna esikisa – varsinainen 29.8.2005 Vuosaaressa ) .
    Vuosaaressa . Vileä mahtuu !

    Varaa aika 19.10.2004 välittöämästi – 11.00 – 12.30 ( 3- 4 pelaajan ryhmissä ) caddiemasterilta GP-kortilla 2 yhdellä hinnalla ,ilman 25 e per pelaaja ja kisan jälkeen lihakeitto ,kahvi ja pulla 9 e eli yhteensä 34 e.

    Varaa aika ja ryhmä Golfladyltä netistä tai Mäkisukselta 040- 5034312 -mieluiten tee koko kolmen ryhmä kerralla !

    Sään ennustetaan olevan lämpimän syksysään. Tervetuloa!.

    Mäkkäri, Naibo, Nypry, Mäkisuksi
    ( alias Kari J. Nyberg )

    60 v 19.10 .2004 .
    HIP RUHAA !!!!
    Still going strong.

    P.S. Tän esikisan pelaajat saavatten etuoikeuden ansi vuoden kisaan ilman karsintoja.

    dog

    Minun osaltani on, liian märkää ja kylmääkin tulossa viikonloppuna. Sammakot kertoivat, että talvi tulee ryminällä lokakuun lopussa ja marraskuussa on kovia pakkasia.Nyt vaan oottelemaan ensi kesän helteitä.

    Kiitos ja hyvä tietää, en ole Lakistossa käynytkään sitten elokuun. Lohjalla Kalkkis on kohtuu kunnossa. Pyhän Lauri suljetaan kokonaan ensi maanantaina syystöiden vuoksi. Nyt siellä on jo muutama väylä kiinni.

    Mäkkärin 60-vuotisjuhlakisan kolme ekaa lähtöä on jo buukattu eli 11.00, 11.10 ja 11.20 lähdöt varattu punapaitaisille IH-klubilaisille. Tulkaa IHmeessä mukaan pelaamaan il grande katastrofissa ;-). Mäkisuksen puhenlinnumero on alla olevassa viestissä.

    Ohi on ja kamat kellarissa. Sattuu noi huonot osumat niin perkeleesti käsiin (ainaki selvinpäin), että parempi lopetella ku ei niitä siedettäviä osumia oo näköpiirissä nykytekniikalla. Pitänee hankkia Tiger Woods PGA tour 2005 ettei vieraannu koko lajista.

    Huomiselle on peliaika varattuna ja viikonlopullekin olen sekä lauantaille että sunnuntaille varannut kisapaikan….saa nähdä kuin ämmän käy…lupaavat viikonlopuksi jo melko kylmää eli huonolla tsäkällä huomenna on viimoinen kierros tälle kaudelle:-(

    Syyskuun 114 lyönnin katastrofin jälkeen bägi varastoon.

    Mutta mäkkärin kunniaksi on se vielä sieltä otettava auton takapaksiin ja työnnyttävä Vuosaaren viheriöille parin viikon kuluttua.

    Olkoon tämän ilmoittautumiseni. Minulla ei ole ryhmää kasassa, joten tähän flaittiin mahtuu.

    Voisin tulla samaan lähtöön, jos sopii?

    Made on laitettu 11.30 lähtöön (joka on jo täysi), mutta 11.40 lähdössä on tilaa. Laita mulle maililla tietosi: pastelmarch@hotmail.com

    Musta näytti nyt tulevan ilmoittautumisvastaava ;o)

    Toivottavasti ei oo ohi vielä, ku on viel yks lippu Kytäjälle käyttämättä… Luotan, että vielä on kesää jäljellä!

    Huonolta näyttää. Alkuviikoksi luvattu pakkasia. Jos ja kun kentät ei pääse yhtään kuivumaan ennen talven tuloa, pitää vaan toivoa, että lumi tulisi äkkiä päälle. Tähän päälle kunnon pakkaset ja routa, niin menee taas greenit ensi keväällä istutukseen.

    Noh kausi jatkuu niin pitkään kunnes loppuu. Olen jo kahtena peräkkäisenä vuotena pelannut viimeisenä mahdollisena päivänä Suomessa, enkä ajatellut ’perinnettä’ tänäkään vuona katkaista.

    Viime vuonna pelasin viimeisiä kierroksia marraskuun puolivälissä ja edellisenä joulukuun alussa, joten eiköhän tässä ole ainakin kuukauden verran vielä tätäkin pelikautta. Nyt vasta on tullut aika ruveta käyttelemään pelilippuja vieraskentillä!

    Ei toki, illat vaan pimenee, että aikaisemmin täytyy koettaa päästä liikkeelle. Eilenkin tuli säkkipimeä jo klo 19.00.

    Taisi olla 3 vuotta sitten kun pelasin viimeisen puolikkaan 17.12. Tarkoitus oli vielä mennä vaimon kanssa jouluaattona kierrokselle, mutta tuli lumi peijakas ja pisti kentän kiinni. Uuden kauden alkuun on enää alle 6 kk, että kyllä se siitä!

    Ei todellakaan. niin kauan pelataan kun kentät on auki ja kelit suosivat. Maanantaina Lohjalla 36 reikää loistavassa syyskelissä. Kesälläkään ei ollut monesti yhtä hyvää keliä…

    NYT TULLAAAN FRAMILLE OMALLA ILIMOOTUKSELLA .
    EI JUHLIMAAN MÄKKÄRIÄ , VAAN HYVÄLLÄ SYYYLLÄ PELAAMAAN
    MÄKKÄRI 60 VUOTIAAKSI.

    EI SUN TYARTTE OLLA MÄKKÄRIN YSTÄVÄ NYT MUTTA KYLLÄ JÄLKEENPÄIN – HÄNHÄN HÄVIÄÄ MELEKIN JOKAISELLE HYVÄN HYVYYTTÄÄN ON SE NIIN HYVÄ MIES – SE MÄKKÄRI .

    #367594 Vastaa Ilmoita asiaton viesti

    No eihän toki. Kotikenttäni oli viikonloppuna kuivempi kuin ’miesmuistiin’ no griinithän ei enää ole kunnossa mutta muuten jees.Tulevalle viikollehan näyttäis oleva mukavia kelejä tiedossa jotta ei kun kentälle vaan.

    Syksy saa…..

    #367595 Vastaa Ilmoita asiaton viesti

    Auringonpaisteiselta Sangilta löytyi tänään pelaamallani kierroksella tilapäistä jäätä.

    Vielä pitää päästä kentälle, ei tuohon tämänpäiväiseen voi kautta lopettaa…

    #367596 Vastaa Ilmoita asiaton viesti

    Kun on sopivasti sopivan pitka tyomatka niin saa jatkoa kauteen ihan kivasti. Kaksi viikkoa sitten Port Royal, Bermudalla, viime viikolla Southwind Boca Ratonissa ja ensi viikolla Cozumel Coutry Club Mexicossa.

Esillä 25 viestiä, 1 - 25 (kaikkiaan 169)
Vastaa aiheeseen: Vastaus #367574 kohteessaJoko se kausi on loppu?

Etusivu Foorumit Yleistä Joko se kausi on loppu?