Etusivu›Foorumit›Kilpagolf & harjoittelu›uudet vaatimukset›Re: uudet vaatimukset eivät toteudu
tos kirjoitti: (8.9.2008 16:09:07)
En ihan ymmärrä hälyä asiasta. Kun kyse on ammattilaiskiertueesta niin voi hyvin vaatia, että pelaajat osaavat pelitaitojen lisäksi myös kieltä.Olisiko oikea ratkaisu asettaa reippaat sakot, jotka vähennettäisiin palkintosummasta mikäli pelaaja ei pysty esiintymään englanniksi lehdistötilaisuudessa?
Niin, ja laulaminen tai pari kärrynpyörää palkintojenjaossa voisi antaa positiivisen säväyksen muutamalle liikeystävälle. Ja joka maahan sama juttu, montakohan muukalaista pelaisi Evian Mastersissa. Tietenkin voisi laittaa rajoituksen pituus/paino-suhteelle ja määräyksen silikonirinnoista.
Ja mäkihyppyyn samat säännöt, ei taitaisi saada Suomi lentomäen joukkuetta kasaan, mutta olisi se hienoa kun kielitaitoiset pikkumäkiurhomme osaisivat selitellä läpilaskujaan kolmella kielellä: ’voi vittu perkele’ sitten ’fukke diise saisse’ ja lopuksi ’fax this sheet’.