Aihe: Virvikin syyskunto - Golfpiste.com

5.5.–12.5. - Live Scoring - Seuraa suomalaisten menestystä

[11][7]
KilpailuaSuomalaista

Virvikin syyskunto

Etusivu Foorumit Yleistä Virvikin syyskunto

Esillä 5 viestiä, 1 - 5 (kaikkiaan 5)
  • Julkaisija
    Artikkelit
  • Eli pärjääkö kentällä normi golfkengillä vaiko pitääkö olla jalassa vähän korkeampivartista ja kosteutta olkopuolellaan pitävää kalossia. Olisi tarkoitus mahdollisesti sunnuntaina käydä peluamassa.

    Koko sateinen syksy ollaan pelattu ihan golfkengillä, eikä ole sukat kastuneet. Jossain paikoissa on tietysti aika pehmeää ja jos on juuri tullut vettä niin jopa lammikoita, mutta ei niihin kannata palloa lyödä.

    Ok. Kiitos tiedosta. Sunnuntai aamulla pelaamaan ja vältellään siis lätäköitä jo niitä on.

    raccoon kirjoitti: (6.10.2011 14:56:51)
    Ok. Kiitos tiedosta. Sunnuntai aamulla pelaamaan ja vältellään siis lätäköitä jo niitä on.

    Greeneillä on jo tietysti aloitettu talvea vasten rei’ítykset ja hiekoitukset joten varaudu lieviin pomppuihin (2-4 lyöntiä huonompi tulos kuin normaalisti).Tosin ei se mua ja erästä toista perheenjäsentä ole estänyt scrambleissä tekemästä sanoisin jopa loistavaa tulosta. Tarpeeksi lähelle kun kuppia lyö niin ei ne pomput kauheasti haittaa, kun laittaa kovaa ja keskelle 23′ putterilla;)

    Jos teillä Virvikissä osattaisiin hoitaa kenttää niin perus greeninilmastointi vaan ja ainoastaan parantaa greenin pelattavuutta. Holkitus on tietysti oma asiansa, eli mitä sinne on tehty?

Esillä 5 viestiä, 1 - 5 (kaikkiaan 5)
Vastaa aiheeseen: Vastaus #436990 kohteessaVirvikin syyskunto

Etusivu Foorumit Yleistä Virvikin syyskunto