Etusivu › Foorumit › Kilpagolf & harjoittelu › Omega Mission Hills World Cup
-
JulkaisijaArtikkelit
-
Voittoa sitten lähdetään hakemaan Suomeen ainakin ennakkopuheiden perusteella. Miten arvelette käyvän? Oma arvaukseni on neljästoista sija. Parempaa tietenkin toivon, mutta…
Asenne on hyvin kohdallaan! Ajatukset on kundeilla oikeissa uomissa, itsevarmuutta ja uskoa omaan tekemiseen. Lopputulusta en lähde arvailemaan mutta kivahan se on jännätä.
On se vaan hienoa nähdä 1. finland -9!!1
Sääli, ettei oo kiinalaiset koodarit laittanu reikäkohtasia tuloksia – luultavasti osaamattomuuttaan…
Jenkit tulevat kovaa, 13 pelattu ja 9 alle….
Kovaa tulosta pelaavat kaikki joukkueet.
Saa nähdä kestääkö suomalaisilla hermo kisan loppuun saakka. Sehän meillä yleensä on ongelmana, niin jääkiekossa kuin myös golfissa. Alku painetaan täysillä mutta sitten väsähdetään.
Ruotsin golfin tila on ilahduttavan häpeällinen tässä vaiheessa.
Hyvä poijjat.
Huominen pelipäivä tulee näyttämään enemmän suuntaa miten kisa tulee menemään. Joka tapauksessa Purhosen valinta näyttää tällä hetkellä nappiin osuneelta (jos jollakin epäilyksiä oli).
Off topicina: Ensi tiistaina Statisti starttaa 10:56 tuolla samalla kentällä. Voi sitten fiilistellä Suomi-poikien suorituksia ja ihmetellä Olazabalin kenttäsuunnittelun ihmeellisyyksiä.
Johtaja XXL kirjoitti: (22.11.2007 9:40:35)
Ruotsin golfin tila on ilahduttavan häpeällinen tässä vaiheessa.Säätiedotuskia seuraillen luonnehtisin jopa lohduttavan häpeälliseksi.
StiX kirjoitti: (22.11.2007 7:59:50)
Sääli, ettei oo kiinalaiset koodarit laittanu reikäkohtasia tuloksia – luultavasti osaamattomuuttaan…Eikö tuolta tosiaan saa tuon kummempia tietoja. Kisa on USPGA:n kalenterissakin ja jenkit yleensä ovat tilastoineet kaiken mikä on mahdollista tilastoida.
Ps. Hieno alku suomalaisilta!
Näkyikö Suomipoikia ihan livenä- leaderboardin lisäksi? Nauhoitus unohtui-illalla tulisi uusinta…
Purhonen-Ilonen kaksikko aloittaa huomenna 11:50 kiinalaisittain. Härmätime tuo taitaa olla 5:50. Lähetys alkaa 5:30. Joko mennään nukkumaan?
näkyykö tota netissä missää livenä? jos linkin vaik joku laittas..
NimetönLähetys alkaa 5:30… netissä? löytyykö sit linkkiä..,
Kiitos etukäteen!Turku kirjoitti: (22.11.2007 19:37:14)
Lähetys alkaa 5:30… netissä? löytyykö sit linkkiä..,
Kiitos etukäteen!http://www.rojadirecta.com :n mukaan SBS Golf kanavalta tulee TvAntsin kautta…
Kahtelin tuota jälkilähetystä ja rennonoloisesti pojat pelaili palloa. Purhonen pisti pari aikas hyvää säkitystä, varsinkin viimeisen reikän böröputti oli aivan mahtava. Ilosen oloiset kaverukset kävelivät sitten naureskellen kentältä poies, arvatenkin klubille nauttimaan bearit onnistuneen rupeaman jälkeen. Hyvä suami!!1
Punaista kaipaisi korttiin. Parpeli ei oikein riitä. Kinkitkin pelasivat etuysin -4.
Chip Greenside kirjoitti: (22.11.2007 12:25:17)
StiX kirjoitti: (22.11.2007 7:59:50)
Sääli, ettei oo kiinalaiset koodarit laittanu reikäkohtasia tuloksia – luultavasti osaamattomuuttaan…Eikö tuolta tosiaan saa tuon kummempia tietoja. Kisa on USPGA:n kalenterissakin ja jenkit yleensä ovat tilastoineet kaiken mikä on mahdollista tilastoida.
Nyt ihan oikeesti jo vähän kiinnostas, että onko yhdellä reiällä +4 vai neljän pokin juna…
Sic transit gloria mundi…. nyt pojat ovat jo 7 lyöntiä kärjestä. Tasan puolessa välissä tuloslistaa. Päivän tulos oli kahdeksanneksi huonoin koko porukasta…
Tarkoitin avauksen arvauksessani tietenkin sijoitusta kahden kierroksen jälkeen, kuten useimmat luonnollisesti ymmärtänevät!!(::)
NimetönTässä vaiheessa näyttää siltä, että pojille sopii toinen pelimuoto paremmin kuin toinen. Tällä hetkellä herrat hiihtävät tuloksessa -6, kun 15 reikää on pelattu. Kokonaistulos -13. Taidan hilpaista parkolmoselle nro 17 todentamaan birkkua.
Ossian kirjoitti: (24.11.2007 8:21:17)
Tässä vaiheessa näyttää siltä, että pojille sopii toinen pelimuoto paremmin kuin toinen. Tällä hetkellä herrat hiihtävät tuloksessa -6, kun 15 reikää on pelattu. Kokonaistulos -13. Taidan hilpaista parkolmoselle nro 17 todentamaan birkkua.Väärä väylä 😉
Kerrohan terveisiä. Hyvin pelasinvat tänäänkin ja toivotaan huomiselle ehjää päätöstä.
NimetönJoo, avaukset olivat tällä kertaa sen verran mystiset, että pariin täytyy olla tyytyväinen. Viimeisen reiän birkku sen sijaan oli taattua laatutavaraa.
Oispa toivonu tuohon aamun lähetykseen viasatilta,vähän enemmän kuvaa muistakin joukkueista,eikä vaan kärjestä. Paska ohjaaja.
Erinomainen suoritus kaksikoltamme toistaiseksi. Kisa on tasainen ja vielä on foursome jäljellä, jossa voi tapahtua rajuakin liikettä molempiin suuntiin. Toivomme, että poikiemme suunta on ylöspäin tällä kertaa.
Jäämme jännityksellä odottelemaan mitä tuleman pitää.
-
JulkaisijaArtikkelit
Etusivu › Foorumit › Kilpagolf & harjoittelu › Omega Mission Hills World Cup

