-
JulkaisijaArtikkelit
-
Satuin testaamaan löytyykö tähän aikaan vuodesta vielä kilpailuja – ja katsos vaan, Kinkkukisa Hiisi-Golfissa tulevana sunnuntaina. En itse valitettavasti pääse, mutta kiinnostus heräsi: Onko tämä jokin Suomen ennätys? Siis että joulukuussa järjestetään avoimia kilpailuja?
Lakesidessa (Vammala, Järvenranta) on Lauantaina 2h-Scramble.
Ja Vihdissä itsepäisyyspäivänä…
ei perhana, olen lontoossa ja tulossa perjantaina suomeen.
löytyisikö kiinnostusta ryhmään koskien lauantain kisaa??
UnTitled kirjoitti: (30.11.2006 15:34:40)
ei perhana, olen lontoossa ja tulossa perjantaina suomeen.
löytyisikö kiinnostusta ryhmään koskien lauantain kisaa??
Tätä vakavasti pohdin rouvan kanssa, mutta päädyimme sunnuntaikierrokseen. Senkus ilmottaudut skrämpleen, tiedä miten antoisaa ryhmäkivaa on tiedossa.
Sikälikin erikoinen tuo Hiisi-Golfin Farmi-kenttä, että on auki ilmastoimattomille kesägriineille keväisin ensimmäisenä ja syksyisin viimeisenä, ainakin Pirkanmaalla. Paikallisilmasto on erittäin suotuisa ja järvenrantakenttänä pintavesille on sopivan luontainen kallistus.
Toinen erikoisuus on kentän jatkuva ja tiivis yhteistyö Jämin lumikentän kanssa. Saattaa olla niinkin, että kun toinen menee kiinni, niin viikon sisällä toiselle pääsee pelaamaan. Yhteinen kisakin on tulossa – kuka pelaajista on molempien kenttien kunkku!
On tää hienoa. Joulukuussa kilpailuja.
Ensi kuun jälkeen on jo helmikuu ja taas veikkaillaan, josko Teijoon pääsisi jo pelaamaan… Melko lyhyt svinginhierontatauko saattaa olla tulossa.
Sir E kirjoitti: (29.11.2006 13:54:07)
Onko tämä jokin Suomen ennätys? Siis että joulukuussa järjestetään avoimia kilpailuja?Ei siis ole ennätys
Vihdin kilpailun ajankohta ei kuitenkaan ole ennätys, Meri-Teijossa on pidetty tapaninpäivänä kisat, samoin uudenvuodenpäivänä.
-Tämä tapahtui 90-luvun alussa, vuotta en enää muista, valistaa Teijon toimitusjohtaja Pekka Sinkkilä. Meri-Teijossakin pelataan kesäviheriöille.
-
JulkaisijaArtikkelit
Esillä 8 viestiä, 1 - 8 (kaikkiaan 8)
Esillä 8 viestiä, 1 - 8 (kaikkiaan 8)

