Etusivu › Foorumit › Kilpagolf & harjoittelu › Ilonen Indonesian Openissa
-
JulkaisijaArtikkelit
-
Vastataan nyt floridan huutoon ja avataan tälle kisalle ihan oma keskustelu. Mikolta hieno avaus -5. Pari samanlaista perään, niin sunnauntaina ollaan taistelemassa voitosta! Leaderboard Ja kuten aikaisempinakin vuosina on sovittu, niin otsikkoon EI SAA mennä laittamaan mitään tuloksiin viittaavaa, jotta jälkilähetysten jännääjät voivat lukea palstan muita keskusteluja 😉
Hieno avauskierros ja nyt täytyy vaan toivoa, että Mikolla on vihdoinkin voimia pelata neljä kierrosta peräkkäin alle 70 tulokseen. Jos niin käy, niin eiköhän poika ole mukana Phuketissa.
No niin! Hyvin menee mutta menköön. Harmi ettei ole Mikon tilastoja nähtävillä vielä… Oma thread per kilpailu on myös oikein hyvä.
NimetönOn hienossa vedossa.
Toivottavasti alkaa tulemaan tasaisuutta peliin ja pystyy pelaamaan 4 kierrosta hyvin.Näyttää vahvasti siltä, että Mikon 2. sija ei tule kestämään takanatulijoiden rynnistyksessä. Kenttä on ilmeisen helppo ja alle 70 tuloksia tehtäneen vilisemällä. Ehkäpä Mikko pysyy kuitenkin kymmenen sakissa kun kaikki ovat pelanneet kierroksensa loppuun.
Ballmarker kirjoitti: (15.2.2007 10:31:40)
Näyttää vahvasti siltä, että Mikon 2. sija ei tule kestämään takanatulijoiden rynnistyksessä. Kenttä on ilmeisen helppo ja alle 70 tuloksia tehtäneen vilisemällä. Ehkäpä Mikko pysyy kuitenkin kymmenen sakissa kun kaikki ovat pelanneet kierroksensa loppuun.
On siellä plussalla alkavia kierroksia niin paljon, että ihan tällaistakaan johtopäätöstä tekis.
Ehkä olen turhan pessimistinen, mutta tällä hetkellä live scoringia katsoessa näyttää siltä, että siellä on vielä ainakin tusinan verran pelaajia, jotka voivat pyyhältää Mikon ohi. Tuskin ainakaan kaikki sitä kuitenkaan käytännössä tekevät.
Tulospalvelu takkuaa sikamaisesti, mutta veikkaan että Ilonen on ensimmäisen päivän jälkeen tiukasti kärjen tuntumassa.
kebax kirjoitti: (15.2.2007 10:47:48)
Tulospalvelu takkuaa sikamaisesti, mutta veikkaan että Ilonen on ensimmäisen päivän jälkeen tiukasti kärjen tuntumassa.Ja 100% varmasti hyvissä asemissa.
Ei tuo leaderboard kyllä pahemmasti anna viitteitä siihen, että kovin moni tänään rynnisi Mikon edelle, muutamia sijoja saattaa sijoitus tuosta heiketä. Kärkeen ei arvatakseni tule enempää matkaa kuin 2, max 3 lyöntiä.
Pelottavan lähellä on MC, tällä hetkellä vain 6 lyönnin päässä.
Mika Hekkanen kirjoitti: (15.2.2007 10:53:12)
Pelottavan lähellä on MC, tällä hetkellä vain 6 lyönnin päässä.Ei kun 7. Pitäähän sitä sentään pudota tuon rajan huonommalle puolelle.
eli varma mc, näin positiivisessa suomalaishengessä.
oli muuten kiinnostavaa, mitä nicklaus sanoi nykypäivän tourien palkintorahojen yhteydestä voittamisen taitoon. eli jotain sellaista, että todellisia voittajia syntyy vähemmän kuin ennen, koska halu varmistaa hyvä tulos ja tulotaso pelaamalla ’varman päälle’ on noilla palkoilla ymmärettävää, eikä siis vottamisen pakkoa tavallaan ole.
Väitti myös, että nykypäivänä taso on laajempi ja taso keskimäärin parempi kuin hänen huippuvuosinaan, mutta, että entiset huiput (viisi parasta) pätkisi todennäköisesti menne tullen nykyiset. Siis kai lähinnä henkisellä yliotteella tai turnauksen lopetustaidolla.
Hoganin kykyä pärjätä nykypäivänäkin hieman epäili, tästähän on ollut palstalla puhetta.
kyse on siis tuoreesta nicklausin haastattelusta golf digestissä.
Nyt näyttää siltä, että turhan pessimistinen veikkaukseni on joutumassa ansaitsemaansa häpeään eli roskakoriin ja Mikko saattaa jopa säilyttää toisen sijansa! Yksi toisensa jälkeen potentiaaliset uhkaajat näyttävät väistyvän takavasemmalle.
J-W Park näyttäis olevan ainoa ohitusta yrittävä. Muuten Mikko lienee turvassa.
Sijoitusvinkkiä kaipaaville:
Ilosen kerroin voitosta eräälle ulkomaiselle pelivälittäjälle oli eilen 67. Sijoittamalla six-packin verran voisi katsella herran hienoja pelejä aika monta kuukautta… puhumattakaan mäyriksen verran satsaamisesta.
Mikon kommentteja löytyy: live report
AAH kirjoitti: (15.2.2007 12:42:38)
J-W Park näyttäis olevan ainoa ohitusta yrittävä. Muuten Mikko lienee turvassa.Tampioni kun vielä pirkuttaa, niin uhka on hän…..
HERMES kirjoitti: (15.2.2007 12:48:11)
AAH kirjoitti: (15.2.2007 12:42:38)
J-W Park näyttäis olevan ainoa ohitusta yrittävä. Muuten Mikko lienee turvassa.Tampioni kun vielä pirkuttaa, niin uhka on hän…..
No, tähän sanoisin ,notta 1%:n todennäköisyydellä;)
”Current Weather Conditions and Forecast” sanoopi että ”Thunder”.
Tuskinpa se Tamponi pilkottaa, kuten tuo lausuttaisiin tuolla idässä, jossa r:ää ei osata sanoa. Kaveri oli vaalien aikaan Kiinassa käymässä ja kysyi paikalliselta isännältään: ’Do you often have election?’ Johon tämä vastasi: ’Evely molning, evely molning.’
Hieno rundi Mikolta. Tällä kertaa ote pitää! Sellainen on toiveen lisäksi nyt myös ennuste.
Liiteripoorti jämähti taas paikoilleen. Olisikohan salamointi alkanut?
AAH kirjoitti: (15.2.2007 13:24:38)
Liiteripoorti jämähti taas paikoilleen. Olisikohan salamointi alkanut?Sieltähän se tieto tulikin näkyville.
Onpahan mukava katsella lähetystä, kun Mikko on tämän tuosta kuvissa. Tänäänkin näytettiin loppurei’illä Mikon peliä oikein kiitettävästi. Avaus 15. (par 3 236yds) napsahti parin metrin päähän lipusta ja birkku sisään. 16. ja 17. hieman parempi ’chip greenside’ ja meillä olisi nyt mies kärjessä.
Engelsmanniselostajat tuntuvat pitävät Mikosta ja toivottelevat puolisalaa ’maiden victorya’ – British Amateurin mestaruus on tietysti arvostettu meriitti. Nyt vaan turhat bogit pois ja se ensimmäinen voitto plakkariin.
Minä perskele nyt veikkaan että Ilonen on tässä Jakartan kisassa podiumilla!
Nyt Mikko aloittaa/-tti kierroksensa. Lycka till!
NimetönMoi! saako sen verran vaivata että miltä kanavalta kattelette tota kisaa? onko joku viasatin kanava vai joku muu? ja jos viasatin niin tuleeko ’kultapaketissa’ mukana vai pitääkö tilata erikseen?
kiitos etukäteen!!
Les Jepsen kirjoitti: (16.2.2007 8:33:01)
Moi! saako sen verran vaivata että miltä kanavalta kattelette tota kisaa? onko joku viasatin kanava vai joku muu? ja jos viasatin niin tuleeko ’kultapaketissa’ mukana vai pitääkö tilata erikseen?kiitos etukäteen!!
Kyllä kai se Viasatin Kultapaketin haltijoille näkyy, mutta tällaisen tavallisen taatelintallaajan on tyydyttävä seuraamaan kisaa netin live scoringista. On se ihan jännää niinkin!
-
JulkaisijaArtikkelit
Etusivu › Foorumit › Kilpagolf & harjoittelu › Ilonen Indonesian Openissa

