Aihe: Singapore Masters 2007 Mikko & Ari - Golfpiste.com

28.4.–5.5. - Live Scoring - Seuraa suomalaisten menestystä

[11][16]
KilpailuaSuomalaista

Singapore Masters 2007 Mikko & Ari

Etusivu Foorumit Kilpagolf & harjoittelu Singapore Masters 2007 Mikko & Ari

Esillä 25 viestiä, 1 - 25 (kaikkiaan 38)
  • Julkaisija
    Artikkelit
  • Loistava alku suomipojilla Mikon kortti Arin kortti

    Jep, nyt jo 4 alle ja vasta 7 pelattu! Seuraava voitto on jo lähes varma.

    Hieno on alku joo.

    Tsori nyt kykenemättömyyteni, mutta en kerpele löydä kuuklettamalla enkä millään muullakaan hakulaitteella web streamia tai TVU channelia tai mitään livelähetystä kisasta. Onko täällä ketään silmälasipäistä nörttiä, joka olisi löytänyt muuta kuin riisto-Viasatia?

    Kiitos ja anteeksi.

    onkohan 9. väylä par 4 vai 5.

    Cuttirajan ylittämiseen on vielä pitkä matka…

    draiviratkaisee kirjoitti: (8.3.2007 8:43:57)
    onkohan 9. väylä par 4 vai 5.

    Nelkku. Vaikka Mikko tosin pelasi sen parkutosena ja teki siihen Pirkun.

    Kulkunen: Mene tänne, lue ohjeet ja toimi:täältä

    TvuPlayerillä Singapore Open näkyy parhaillaan livenä Star Sports -kanavalta.
    Tvu:n voit ladata:
    http://www.myp2p.eu/Programs/TVU.htm

    Valitse avautuvalta sivulta Download alapuolelta sininen laatikko, jossa lukee
    TVUPlayer 2.3.0 ja tallenna tiedosto vaikka työpöydälle.
    Kestää jonkin aikaa, mutta on sen arvoista.

    Sitten ei muuta kuin Playeri auki ja Star Sports kanava päälle ja Mikon & Arin suorituksia jännäämään.
    Sieltä muuten taidetaan katsella formulatkin livenä jatkossa.

    Toivottavasti onnistuu.

    jos teet 9. nelosen merkitään se birkuksi. vitonen on jo sitten bogey. Joku mättää kun parit puuttuu ysiltä.

    Katos perkuletta, kiitos vaan avittajille. Kyllä mulla TVU on jo ollu, mutta ei sieltä vielä reilu tunti sitten tullut golfia. Vai milläköhän silmällä yritin katsella.

    Tattis herätyksestä!

    Kisaa pelataan kahdella kentällä. Tsekkaa kortteja tarkemmin. Mikko ja Ari eri kentillä.

    Henkka kirjoitti: (8.3.2007 8:57:52)

    draiviratkaisee kirjoitti: (8.3.2007 8:43:57)
    onkohan 9. väylä par 4 vai 5.

    Nelkku. Vaikka Mikko tosin pelasi sen parkutosena ja teki siihen Pirkun.

    Se tässä mättää että pelataan kisa kahdella kentällä…
    Masters Coursella ysi on par 4 (Mikko, bogi) ja
    Classic Coursella ysi on par 5 (Ari, birkku)

    Kiitos Golf Coat, Akille

    Sen verran en tiedä mmailman menosta, että tommosestakaan TVU:sta en ollut kuullut.
    Latasin ja hyvin pelittää.

    KIITTI!

    ok. kiitos sivistämisestä.

    Aaa…

    Sorry. Minä luulin että puhutaan Mikon kentästä, mutta pelaahan sielä tosiaan Ari toista kenttää. Savolaisen kentää en edes huomannut katsoa, kun tuota Mikkoa tuossa seurasin. Mutta kuten selkeästi asian ilmaisin, MC:n väylä numero 9 on par nelkku, jonka Mikko pelasi kutosena ja teki siinä Pirkon.

    BTW: Kaikilla kolmella femmalla pirkot so far. Noh, niinhän sen tietysti pitäisikin olla, mutta, mutta…

    Noh, T11 kelpaa ainakin tänne.

    Respect !

    Meinasi ensin usko loppua kesken kun kolmen megan lataus kesti toistakymmentä minuuttia, mutta onneksi varoitit. Hyvin pelaa 🙂

    Kiitos! Hyvin pelittää. 2 minsaa 11 sekkaa about

    Mulla SopCast pelittää paremmin kuin TVU. Latasi vajaan minuutin.

    Kärjen kortteja kun katselin niin ainakin jaettuun kutossijaan asti kaikki olivat pelanneet eri kentän kuin Mikko. Onko ko. kenttä siis paljon helpompi, kun kaikki kärkimiehet tulivat tänään sieltä? Mikko tykittää siellä siis huomenna hirmu tuloksen ja cuttiraja on vain muodollisuus.

    Kiara kirjoitti: (8.3.2007 13:09:56)
    Kärjen kortteja kun katselin niin ainakin jaettuun kutossijaan asti kaikki olivat pelanneet eri kentän kuin Mikko. Onko ko. kenttä siis paljon helpompi, kun kaikki kärkimiehet tulivat tänään sieltä? Mikko tykittää siellä siis huomenna hirmu tuloksen ja cuttiraja on vain muodollisuus.

    Mikä cuttiraja? Mikä se on?:O Tarkoitit varmaan että kärkipaikka on pelkkä muodollisuus? 😉

    Kiara kirjoitti: (8.3.2007 13:09:56)
    Kärjen kortteja kun katselin niin ainakin jaettuun kutossijaan asti kaikki olivat pelanneet eri kentän kuin Mikko. Onko ko. kenttä siis paljon helpompi, kun kaikki kärkimiehet tulivat tänään sieltä?

    Näin minun on annettu asiaa enemmän tuntevien taholta ymmärtää. Mikkohan jäi MC:n parhaasta tuloksesta (68) vain kaksi lyöntiä, vaikka enempäänkin oli saumat, mutta viimeinen pirkko on kuitenkin se paras pirkko ja tuli hyvään paikkaan. Tai oikeastaan seuraava pirkko tulee aina mukamas parempaan paikkaan, mutta kuitenkin. Tai siis… Äh tämä meni nyt ihan pilalle… Olisi pitänyt (taas) olla hiljaa.

    Toisaalta… jos kirjoittaa ja eikä samalla puhu, eikä laula, eikä päästäisi mistään ruumiinaukosta mitään yli 5 db ääniä, onko silloin hiljaa, vaikka HUUTAISI KUINKA ? Voiko keskusteluryhmissä sanoa että pidä nyt jo turpasi kiinni, vaikka vaan kirjoittaa pirkoista. Todennäköisesti ei, kun kukaan ei ole minulle vielä niin sanonut. Tai on, mutta en (halua) muista.

    Mikäs sen netikettisivun osoite taas olikaan. Pahuksen Insinöörit ja sängynpäädyt. Ja pirkot. Kaikki on niiden vika. Sekavaa tämä touhu.

    Mikko tykittää siellä siis huomenna hirmu tuloksen ja cuttiraja on vain muodollisuus.

    Näin minun on annettu asiaa enemmän tuntevien taholta ymmärtää. Toisaalta… Tai oikeastaan antaa olla…

    Sori, kärkimiehen postiahan minä tarkoitin. Oikeinkirjoituksessa on opittavaa.

    Ei niin loistava jatko – molemmat pihalla ja pahasti.

    Seuraavissa kisoissa sitten.

    Mites tässä nyt näin pääsi käymään? Mikko kertoili eilen, että hänen tämänpäiväinen kenttänsä on todella helppo ja antoi ymmärtää, että jatkoonpääsy on pelkkä muodollisuus.

    Oliko Indonesian kisa vain onnellinen sattuma? Kauden kuudesta kisasta MC:tä on Mikko saanut katsella nimensä perässä jo neljä kertaa. Onko vatsa niin täynnä avausvoiton ja pitkän pelioikeuden ansiosta, että saamme loppukauden seurata samanlaista taaperrusta kuin toissa vuonna?

    Chip Greenside kirjoitti: (9.3.2007 11:21:18)
    Oliko Indonesian kisa vain onnellinen sattuma?

    Ilmeisesti oli.

Esillä 25 viestiä, 1 - 25 (kaikkiaan 38)
Vastaa aiheeseen: Vastaus #243316 kohteessaSingapore Masters 2007 Mikko & Ari

Etusivu Foorumit Kilpagolf & harjoittelu Singapore Masters 2007 Mikko & Ari