-
JulkaisijaArtikkelit
-
Piipahdin äsken käynnissä olevan Omega European Mastersin tulosluetteloa ihmettelemässä ja suureksi pettymyksekseni löysin Ilosen Mikon listan hänniltä tuloksella +9. Kärki taisi olla -6 (Jimenez). Kunnioitan Mikon aikanaan julistamaa periaatetta, että par:it eivät ole hänen tavoitetuloksiaan mutta pitäisiköhän niihin nyt taas pyrkiä välillä. Tällä menolla meillä ei ole ET:llä ensi vuonna yhtään edustajaa. Tsemppiä Mikko!!!!
Tasaisuus on tosiaan tylsää… 80 ja viimeinen sija. Aika monta kaveria on voittanut kisan ET:llä, kun ei ole tuloskortissaan yhtään bogieta. Kannattaisko Mikonkin pyrkiä tuohon samaan.
Harmittaa, kun Mikolla oli kesällä jo lähes sauma uusia korttinsa. Hän oli Englannissa vai Skotlannissa 15 parhaan joukossa ennen vikaa kieppiä, mutta lähti vaan hakemaan voittoa eikä varmaa sijoitusta(ja korttia).
Ei tainnut harjoittelutauko auttaa lyöntiin. No, toivottavasti viimeisillä kisoilla paikka varmistetaan.
Noh, älkääpäs hätäilkö. Huomenna riittää 62 todennäköisesti ja 61 varmasti jatkoon. Joten kyllä se siitä. Tasaisuus on tylsää, vai mitä.
🙂
PS. Tsemppiä Mikolle loppukauden kisoihin ja viimeistään karsintoihin!
Älkääs nyt… Kehitystäkin on tapahtunut, par-3 :set olivat vain 2 yli.
Ettei vain olisi käynyt vanhanaikaisesti. Peluri muuttaa pois kotoa, ja koti-ikävä iskee.
Vaikee sanoo täältä näytön takaa mikä Mikolla on vikana kun tulosta ei synny. Palloa hän kuulemma lyö todella hyvin joten tekniikka pitäisi olla kunnossa. Ongelma taitaa ehkä olla asenteessa ja henkisellä puolella, ja kun puttikaan ei uppoa niin itseluottamus vain huononee eikä pelistä tule mitään vaikka tekniikan puolesta olisi edellytykset vaikka kuinka korkealle.
No kun hetken aikaa ’rypee’ ’pohjamudissa’ oikeen kunnolla niin kyllä sieltä nöyryyden kautta noustaan taas pinnalle.
Tsemppiä vaan MIKOLLE ja uskoa omaa tekemiseen.
Uskoa aina tarvitaan. Vanajanlinnan virallisen lehdistötiedotteen mukaanhan Mikko pelaa itsensä karsintojen kautta ensi vuodeksi USA:n PGA-tourille. Yeah.
-
JulkaisijaArtikkelit
Esillä 6 viestiä, 1 - 6 (kaikkiaan 6)
Esillä 6 viestiä, 1 - 6 (kaikkiaan 6)

