Etusivu›Foorumit›Kilpagolf & harjoittelu›Jäsenten svingit›Re: Jäsenten svingit
Pitää täs nyt itekkin uhrautua ja postata tää mun swinkula tänne. Olen nyt vuoden ajan lukenut aktiivisesti gp foorumia ja erityisesti tätä swingi osiota. Erityiskiitokset Ts:lle, Fukelle, Boscolle ja Scoopille. Teidän juttuja olen innolla lukenut ja päähän on pintynyt suht hyvä käsitys mitä swingin kuuluisi olla. Joten kiitos teille!
Niin, tässä tämä swingi: Swing
Swingin perusteellinen korjaus edessäpäin vääjäämättä, käsiin en ole paljoa kiinnittänyt huomiota kuten videoista voi huomata.. Lähinnä olen hakenut oikeanlaista lantion käyttöä/jalkatyötä. Tosin siinäkin on menty varmaan metsään.
Jokatapauksessa olen tyytyväinen, että nyt tiedän mihin oikeasti kiinnittää huomiota talvikauden aikana, eikä vain huitoa palloja pressuun.
’Oikeella kädellä tykittäen alas, samalla vasemman olkavarren painuminen pokki rintakehän. Aktiivinen krossauksen vastustaminen RR ’ruuvimeisselin kierto’ Fukkea lainaten.’
Neuvoja otetaan erittäin mielellään vastaan! 🙂 T: JuusT

