Yhteystiedot

Ruukkigolf
Hiekkamäentie 100
10420 POHJANKURU

Caddiemaster
019-245 4485
toimisto@ruukkigolf.fi

Aukioloajat

Ruukkigolf:
Suljettu , ajanvaraus | Golfautot kielletty
Caddiemaster:
Suljettu
Toimisto:
Ark 9:00-15:00 .
Ravintola:
Suljettu

Ruukkigolf Ry

Markus Larkimo, pj
p. 0400 794045
markus.larkimo@outlook.com

 

 


Yn VISIO: VIIHTYISÄ PERHEKENTTÄ
Kehitämme golfiin liittyvää toimintaa harrastus- ja kilpailumielessä jäsenistöä tyydyttävällä tavalla ja perhekenttäimagoa vaalien.

RYn TAVOITTEET

  • Annetaan kaikenikäisille kiinnostuneille mahdollisuus tutustua golfiin.
  • Annetaan jäsenille mahdollisuus oppia pelaamiseen liittyvät tekniset taidot sekä oppia etikettiä ja sääntöjä ja niiden noudattamista.
  • Tarjotaan mahdollisuudet kehittyä golfarina sekä kilpailu- että harrastusmielessä eri ikäryhmissä.Kehitetään jäsenten viihtyvyyttä ja pysyvyyttä ajamalla jäsenten etuja ja huolehtimalla golfkentän ja muiden alueella olevien liikuntapaikkojen sekä klubitilojen siisteydestä.
  • Järjestetään kentän hyväksi erilaisia talkoita.
  • Järjestetään aktiivisten monipuolisten toimikuntien myötä harjoituksia, koulutusta, kilpailuja ja muuta seuratoimintaa.
  • Säilytetään imago perhekenttänä pitämällä maksut edullisina perheen junioreille ja panostamalla junioritoiminnan kasvuun ja pysyvyyteen sekä antamalla junioreille mahdollisuudet kehittyä kilpagolfareina.
  • Annetaan jäsenille mahdollisuus vaikuttaa seuran ja kentän kehittämiseen palautteiden ja mielipidekyselyjen avulla.
  • Annetaan informaatiota seuran ja kentän toiminnasta.
RUUKKIGOLF RY 2019
Nimi Sähköposti Puhelin
Markus Larkimo, pj markus.larkimo@outlook.com 0400 794045
Albin Söderström (varapj) albin.soderstrom@ktab.fi 044 744 0445
Päivi Peltola, sihteeri pinjainen@hotmail.com 050 5458 358
Kristian Toivio kristoivio@hotmail.com 044 045 3980
Sture Fiskars sture.f@luukku.com 050 365 9241
Sören Isaksson sorenis@2me.fi 044 326 0853
Jari Laiho laiho_jari@hotmail.com 040 575 9088
Seppo Laamanen seppo.laamanen@ido.fi 000 000 0000
Lotta Fiskars lotta.fiskars@luukku.com 041 448 3566

Taru Röman (vara)

Nina Sampakoski
toiminnanjohtaja

taru.roman@2me.fi

nina.sampakoski@ruukkigolf.fi

 XXXXXXXXX

0443597459