Etusivu›Foorumit›Kilpagolf & harjoittelu›Vaaka harjoittelussa›Re: Vaaka harjoittelussa
Kebax,
sä yllätit mut lukeneisuudellas , muuan mies ei lukenut Ramin kirjaa ollenkaan ja kertoi silti mielipiteensä kirjasta. Kyllähän yks sanomalehden vakituinen kirja-arvostelijakin menetti kasvonsa ja duuninsa lehdessä , kun lehti julkaisi hänen asiantuntemuksela tehdyn kirja-arvostelunsa ja hänen arvostelemaansa kirjaa ei mainittu kirjailija ollut edes kirjoittanut .
Mut ei tässä oo tarkoitus ketään pakottaa käyttämään Methodramin menetelmiä – se on yksi kolohvillinen tarjous – tarjous monien muiden joukossa . Minä ja parisataa tai pari tuhatta muuta kolohvaria Suomessa ja vielä enemän ulkomailla on löytänyt ideaa tasapainolaitteesta ja Methodramista kolohvinsa kehittämiseen. Aika näytttää , mikä ja kuka osoittaa tuloksillaan , että on osunut tekemisillään oikeaan kinkeripiiriin.
Jos tota mäkihyppyä ajattelee niin Matti Pulli ja Mika Kojonkoski ovat löytäneet tieteelliset tutkimukset lajinsa kehittämisessä. No sitten tulee kuiteski vuosisadan keksintö kumminkii Jan Boklöviltä , joka vahingossa keksii et sukset levällään liitää pitemmälle ja enne kaikkea – tarkemmin ja varmemmin . V-tyyliä onkyllä kehitetlty myöhemmin tieteen avulla – kypärä, haalari , siteet , sukset jne.
Kyl kolohviskii voi joku Janne löytää vahingossa tieteellisten metodien ohikin uutta ja mullistavaa, mutta kyllä molempien tahojen tieteellinen tutkiminen ja empiirinen lajiharjoittelu yhteistyössä – positiiivisessa lienee paras kombinaatio.
Muuten ihan sumeaan sumerilaiseen logiikkaaan jos menenmme niin mitähän tekemistä Attilalla voisi olla hunneineen kolohvin kanssa. Yksi merkittävä ylivoima sodankäynnissä Attilan joukoilla oli nimittäin se, että
————-Hunnit osasivat ampua jousella tarkasti hevosen laukatessa kohti —————————-vihollisjoukkoja – se tapahtui siten , että he osasivat laukaista svingata ——————–jousestaan vasaman juuri sillä hetkellä , kun he istuivat hevosen selässä —————-silmän-räpäyksellisen hetken tukevasti , ettei käsi värähtänyt ja hukannut ———-vasaman lentorataa maalistaa.
No ei kai mitäään. Annetaan silti kaikien kukien kukia.

