Re: Tapahtui Ringside golf:ssa - Golfpiste.com

13.10.–20.10. - Live Scoring - Seuraa suomalaisten menestystä

[7][7]
KilpailuaSuomalaista

Etusivu›Foorumit›Yleistä›Tapahtui Ringside golf:ssa›Re: Tapahtui Ringside golf:ssa

#508356 Ilmoita asiaton viesti

joejoker

Hieoa, että pelinne kuitenkin sujui,siitäkin huolimatta, vaiko juuri sen takia, että jo varsin varhaisessa vaiheessa pelinne hitauteen puuttui kenttätoimikunnan puheenjohtaja, kuten kommenttisi lopussa annat ymmartää.(Epäloogisuuteesi en puutu/ohitus tms) Kierros kesti siis vain neljä ja puoli tuntia odotettavissa olleen viiden tunnin asemesta, joka jo takana tulleille olisi ollut kidutusta.

Kun tunteet alkavat viedä, näemme tosiaankin vihaisia katseita ja punaisia naamoja. Herkkääpä on hipiä kuin entisellä ’neidillä’.

Miten muuten siellä takana olleessa ryhmässä olisi tullut toimia: purra hammasta ja odotella?

Juuri tällä tavalla:kentällä pelaavien kokeneiden golfareiden ohjauksella saamme meille kaikille niin rakkaan pelimme ehkä? sujumaan ja vähä vähältä eliminoimme pelimme puutteet; hitaudenkin?