Etusivu›Foorumit›Kilpagolf & harjoittelu›Jäsenten svingit›Re: Rotaation sietämätön vaikeus
Rauski kirjoitti: (20.12.2007 17:59:42)
No oma swingi ei vielä ole oikein kunnossa, mutta laitetaan perheen paremman pelaajan swingi jakeluun. Kommentit vapaat, jos tuosta selvää saa:
Wautsi! Jos olen oikein ymmärtänyt, niin kaveri on suorittanut tänä keväänä green cardin eikä ikääkään ole kovin paljon :o)?
Tänä kesänä oli kerran todella ilo katsella kierroksella yhtä nuorta herraa, kun ei turhia puristanut sitä grippiä ja swingi oli niin rento ja letkeä – ihan kateeksi kävi. Ja sen myös monta kertaa ilmaisin :D.
En tiedä onko tuo kilpailuvietti ’sisäänrakennettu’ teille urospuolisille ;o), kyseinen nuorimies nimittäin – jos ei puristanut grippiä, niin kiristeli hampaitaan – kun a) joutui pelaamaan punaisilta b) keski-ikäinen lady otti jopa joskus honorit :D. Ja kuten Rauskikin sanoi, niin tässäkin tapauksessa se ’epäonnistuminen’ näkyi sitten myös seuraavalla väylällä hermoiluna ja lievänä kiukuttelunakin :(.
Eli Rauskin junnulle vaan tsemppiä jatkossa, hieman malttia ja enemmän nautiskelua kentällä, niin veikkaan, että poika menee vielä pitkälle :D!

