Etusivu›Foorumit›Yleistä›PRON OIKEUS OPETTAA›Re: PRON OIKEUS OPETTAA
yeux de serpent kirjoitti: (7.3.2012 23:10:29)
ts kirjoitti: (7.3.2012 22:58:11)
Eiköhän tuo ole jo kaikille lukutaitoisille käynyt selväksi, että nimim. ’Haade’ ei ole mikään lakitieteen juristi. Heppu ei vaan millään voi myöntää, että on viisi vuotta sitten Paloheinän rangella toiminut saamastaan ohjeistuksesta huolimatta tökerösti ja sääntöjen vastaisesti, ja yrittää sitä nyt jälkikäteen puolustella. Minkä ihmeen takia, sitä ei ymmärrä erkkikään, puhumattakaan penasta tai repasta.
Lakitieteen juristi – mikäköhän tuo on?
Tökerösti, erittäin tökerösti käyttäytyi ko. valvoja, ja mitään sääntöjä en ole rikkonut. Ei minun tarvitse puolustella tässä asiassa yhtään mitään.
Halusin kertoa tämän tapauksen, koska se on ketjun aiheen mukainen, ja ettei kukaan muu joutuisi vastaavaa kokemaan. Tai jos joutuu, niin osaa ainakin puolustautua mielivaltaisilta vaatimuksilta. Ja uskon, että ei varmaan rangeilla osittain tämänkin ketjun ansiosta ihan helposti moiseen enää sorruttaisikaan.
Ja olihan tuo tapaus silloinkin todella vain yksittäistapaus, jonka vuoksi ei pidä leimata Paloheinää, eikä ylipäätään mitään muutakaan.