Etusivu›Foorumit›Yleistä›PRON OIKEUS OPETTAA›Re: PRON OIKEUS OPETTAA
ts kirjoitti: (3.3.2012 23:31:07)
Ulkomaille kirjoitti: (3.3.2012 23:28:26)
[
Kuten golfarjoittelussakin, myös tässä toistot voivat olla hyväksi. Aikani kuluksi kävin läpi Helsingin golfklubin säännöt sekä Talin tavat -dokumentin. Missään ei mainita sanallakaan siitä, kuka saa antaa opetusta rangella. Sen sijaan sanotaan että kaikki ovat rangelle tervetulleita.Tali on kuitenkin perinteinen mesta ja sielläkään ei ole kuultukaan moisesta kiellosta.
Mitä helvattia sä jankkaat ihan oikeesti. Toistat kymmeniä kertoja samaa asiaa, josta kukaan ei ole ollut eri mieltä. Herää jo.
Ulkomaille,
Kuten näet, tämä jatkuu ts:n toimesta for ever, ja hänellä on pelikirja seonnut nyt täysin, joten ei tätä kannata jatkaa.
Ehdottaisin edelleen,
EMME ENÄÄ ETSI PERUSTELUJA, MIKSI SAISIMME PITÄÄ KIINNI OIKEUDESTA, JOKA ON ITSESTÄÄN SELVÄ ASIA.
Jonkun toista mieltä olevan tulee osoittaa käytännössä, että näin ei ole. Turhaa me täällä enää vängätään. Olemme tuoneet oikeat perusteet esille, eikä asiaa enää edistä sen vääntely puolelta toiselle.