Re: oakley??? - Golfpiste.com

6.10. – 13.10. - Live Scoring - Seuraa suomalaisten menestystä

[8][12]
KilpailuaSuomalaista

Etusivu›Foorumit›Yleistä›oakley???›Re: oakley???

#508426 Ilmoita asiaton viesti

Omasta puolestani voin suositella ainakin Niken Hyperion golf-laseja, jotka hankin silmien laserleikkauksen jälkeen pari kuukautta sitten.

Tärkeää minulle on, että aurinkolasit istuvat lähellä silmiä ja että sankojen alareunat ovat lähellä poskipäitä, jotta päätä voi pitää lyödessä pystyssä. Tällaisia malleja on myös Oakleylla, esim. Half Jacket -malli.

Linsseinä minulla on ruskeat, joilla voi Suomessa pelata sekä aurinkoisella että pilvisellä säällä pitkälle iltaan saakka. Ruskea/ oranssi linssi myös lisää kontrastia, joka taasen auttaa näkemään kentän myodot paremmin. Edellisissä viesteissä mainittua taittovirhettä en ole huomannut omissa laseissani.

Ja niille jotka provoavat merkkiaurinkolasien hinnoista tai brändillä brassailusta kehotan säästämään rahat ja menemään vaikka oluelle Helsingin keskustaan. Säästetyllä rahalla saa 15-35 tuoppia paremmassakin paikassa.