Re: Montako lyöntiä? - Golfpiste.com

20.–27.9. - Live Scoring - Seuraa suomalaisten menestystä

[13][25]
KilpailuaSuomalaista

EtusivuFoorumitSäännötMontako lyöntiä?Re: Montako lyöntiä?

#285977 Ilmoita asiaton viesti
PG

ts kirjoitti: (13.9.2010 11:57:41)

PG kirjoitti: (13.9.2010 11:53:20)
]

Säännön 18 mukaan ei tarvitse siirtää takaisin paikalleen.

Ja millähän ihmeen perusteella ei pitäisi siirtää tuon säännön mukaan takaisin???

If the ball is moved, it must be replaced,

*If a player who is required to replace a ball fails to do so, or if he makes a stroke at a ball substituted under Rule 18 when such substitution is not permitted, he incurs the general penalty for breach of Rule 18, but there is no additional penalty under this Rule.

Tulkitsen tämän niin, että ei tarvitse siirtää takaisin, mutta rangaistus on 2 penttiä. Miten muuten tämän voisi tulkita?