Etusivu›Foorumit›Kilpagolf & harjoittelu›Mikä on svingi? Voimantuotto vol. 2›Re: Mikä on svingi? Voimantuotto vol. 2
ts kirjoitti: (4.7.2013 9:22:25)
Ja kukahan nyt oikeesti on kyseenalaistanut vanhat opit ja yrittää kertoa että maa ei ole pannukakku? Kuka kertoo, että tuosta onnettomasta heilurimallista puuttuu niin monta vipua ja liikettä, että sillä ei ole mitään tekemistä golfswingin tutkimisen kanssa?Ja sitten kotifyysikot ja matemaatikot tihrustaa itkua nkun niiden laskelmia ei sukota, vaikka niistä puuttuu vaan 80% tarvittavista muuttujista 🙂
Uskomukset ja laskelmat painivat eri sarjoissa. Laskelmat eivät koskaan voi pärjätä uskovaisten kanssa keskustellessa.
ts kirjoitti: (4.7.2013 9:22:25)
.Vai tarkoitatko tuollaisia B-luokan vetoja, josissa videolta katseoen kerrotaan että hitausmomentti ei ole hidastanut käsiä?
Jos käsien/ gripin pään liiketila muuttuu, täytyy niihin vaikuttaa voiman tai voimien. Hitausmomentti on massasuure, ei voima.

