Re: Luovutus uusintareillä lyöntipelissä (BMW Championship) - Golfpiste.com

9.–16.8. - Live Scoring - Seuraa suomalaisten menestystä

[18][29]
KilpailuaSuomalaista

EtusivuFoorumitSäännötLuovutus uusintareillä lyöntipelissä (BMW Championship)Re: Luovutus uusintareillä lyöntipelissä (BMW Championship)

#271004 Ilmoita asiaton viesti

Ts ’Luetko sä ollenkaan näitä muiden viestejä? Täällä on annettu sulle suoraan sääntökohta jossa kielletään lyöntipelin ratkaisu reikäpelillä ja lisäksi viittaus sääntökohtaan, joka mahdollistaa tällaisen mainitun toiminnan uusinnassa. Ja tämä jo ketjun kolmannessa viestissä!

Ja molemmat selkeät tekstit sivuutat jatkaen älytöntä vänkäämistä asiasta.

Niin ja puttia ei todellakaan voi antaa lyöntipeliuusinnassa, sen sijaan luovuttaa voi koko uusinnan nostamalla pallonsa.’

If USGA rules forbit use of match play to resolve a stroke play tie, there is a conflict between that rule and Append I, section 10 How to Decide Ties.