Etusivu›Foorumit›Yleistä›Osakkaana vai vuokralleantajana – esimerkkinä Lohja›Re: ’Lohjan malli’ – toimitusjohtajan tiedote
Hörhölle ja Ballmarkerille: vielä lisäkorjaus Hörhön edelliseen lainaukseen kommentistani: siinä rinnastettiin osakas itse ja vuokrapelaaja – ei kahta osakasta.
Jiille: Toivotan Sinut tervetulleeksi edelleen pelaamaan Lohjalle, vaikka omana vieraanani. Ja erityisesti kutsun Sinut tutustumaan uusiin remontin alla oleviin sauna- ja pukuhuonetiloihin. Pääset ylälaueteille ja saat puhua mitä kieltä haluat 🙂 Ja saat ehdottomasti olla eri mieltä kanssani, sitä tässä työssä saa kestää muutenkin.
Kyselit noita lukuja pelioikeuksien käytöstä. Haluaisin välttää niiden julkisen ihmettely täällä, koska selvästi ainakin muutaman kirjoittelijan mielestä olemme täällä vain julkisen panettelun kohteena. Jos vaikka lähetät minulle sähköpostia, niin voidaan jatkaa tätä keskustelua sille kuuluvalla vakavuudella henkilökohtaisesti.
Jos jotakuta muuta kiinnostaa olla yhteydessä St. Laurence Golfin asioista, voitte olla suoraan yhteydessä allekirjoittaneeseen osoitteella markku.ignatius@stlg.fi. Omalta osaltani katson tämän julkisen keskustelun ja debatin päättyneeksi ja yritän keskittyä oman golf-yhteisöni asioihin ja St. Laurencessa tyytyväisenä pelaavien golffareiden palveluun tämän ’juupas-eipäs’ keskustelun sijaan.