Etusivu›Foorumit›Säännöt›Lainattu pähkinä…›Re: Lainattu pähkinä…
Ihan kivasti tuossa juttu aukesi. Tosin eipä tuota monta henkilöä arvuutellut.
Ja toden totta eipä noista yleensä rangaistavista rikkeistä tule tiialueella (!) tehtynä rankkareita. Ja siksi pelaaja siis lataa toista lyöntiään varten.
Eli ajattelin vain keissin sellaiseksi, että voisi tuoda jollekin ’ahaa’ elämyksen. (Ensiksi kaivaa pääsäännöt joita asia voisi sivuta, niistä miettiä siihen liittyvät määritelmät ja sitten vielä tarkistaa olisiko deccareissa jotain siihen päin)
Tuo oli muuten lainattu, sekä ’dramatisoitu’ Ruotsin Golfliiton golf.se sivulta olevasta Joulun sääntökimarasta (10 kysymystä).
Muuten elän siinä luulossa, että jos henkilö tapauksen esittää, hän kyllä lisää siihen tämän tapauksen tulkinnan kannalta oleelliset asiat. Ainakin siinä tapauksessa, että (niin kuin tässä) kysymyksen esittäjä itse tietää vastauksen..