Etusivu›Foorumit›Kilpagolf & harjoittelu›Harjoittelusta›Re: Harjoittelusta
Eihän tuossa tosiaan mitään outoa ole, ihan normi tilanne aika monelle. Selvästi treenaat sinulle vääriä asioita. Osaava Pro kyllä löytää ne sinun ongelmat ja se on ainoa taho jota tulisi kuunnella. Jos luet lehdistä ja kirjoista kaikki mahdolliset swingivinkit ja tekniikat niin varmasti pää on hetkenpäästä kuin ampiaispesä eikä mistään tule mitään kun on tuhat ajatusta päässä yhtäaikaa.
Minun vinkki on että etsi läheltäsi sopiva Pro ja treenaa tuleva kesä vain ja ainoastaan hänen opastuksella ja unohda kaikki golflehtien swingiohjeet.
Golf on siitä poikkeava ja koukuttava laji moneen muuhun urheiluun verrattuna että, golfissa kehittyminen ja oppiminen voi jatkua todella pitään. On täysin mahdollista pelata elämänsä parasta golfia vielä yli 60 vuotiaanakin vaikka pelivuosia olisi takana 30.

