Etusivu›Foorumit›Yleistä›Golfin pelaaminen turvallista tänä keväänä?›Vastaa aiheeseen: Golfin pelaaminen turvallista tänä keväänä?
Puskassa käteltävä vehje on kuitenkin varmuudella kättä puhtaampi ja virtsassa ei ole bakteereita, jos on vuodattanut käsille.
Olen tästä viestiketjusta riemastuneena katsellut nyt joitakin päiviä urheilutapahtumia sillä silmällä, että mitä tapahtuu kisan jälkeen: kaikki kättelevät ja jopa halaavat kaikkialla maailmassa. Vaikkapa noilla golfmiljonääreillä on paljon enemmän pelissä kuin tavallisella Koikkalaisella suomalaisella golfkentällä. Lipputankokin otetaan aina pois, paitsi Fitzpatrick’ilta, joten tangon käpelöintiäkään ei koeta terveysturvattomaksi.
Mitä tulee jonkun esittämään etiketistä luopumiseen, niin pidän tuota ajatusta täysin käsittämättömänä.

