Vastaa aiheeseen: Luotettava matkanjärjestäjä? - Golfpiste.com

6.10. – 13.10. - Live Scoring - Seuraa suomalaisten menestystä

[8][12]
KilpailuaSuomalaista

Etusivu›Foorumit›Matkailu›Luotettava matkanjärjestäjä?›Vastaa aiheeseen: Luotettava matkanjärjestäjä?

#1301518 Ilmoita asiaton viesti

Kerroin omista kokemuksista Espanjan Mar Menorissa, oli siellä Golfpassin joukossa yksi 50-vuotias miespelaaja, kertoi naureskellen että on ylivoimaisesti porukan nuorin. Vanhin taas oli yli 90-vuotias ja suurin osa oli siellä 70-80 vuoden välillä.

Noissa Espanjan golfresorteissa yli 95% on yllä mainittuja senioreita ja sitten jostain välillä pölähtää paikalle bussilastillinen alaikäisiä junioreita. Siltä väliltä ei löydy yhtäkään pelaajaa, itse ainakin koin häiritseväksi. Rauhallista toki, mutta samalla hyvin tylsää.

Floridassa on toisin, voi pelaamisen jälkeen mennä vaikka Miami South Beachin rantaklubeihin jos siltä tuntuu. On kaikenikäistä porukkaa ja paljon muutakin tekemistä kuin tylsässä resortissa lusimista.