Kotkassa kisaillaan Tapaninpäivänä? - Golfpiste.com

27.9.–4.10. - Live Scoring - Seuraa suomalaisten menestystä

[10][18]
KilpailuaSuomalaista
Ajankohtaista

Kotkassa kisaillaan Tapaninpäivänä?

kuosa&mäkitalo

Golfia Kotkassa 17.12.2000Kotka Golf Centerin kenttää kiersi sunnuntaina yhteensä 37 paria. Scramble kisan voittivat tuloksella 64 Heikki Illiminsky ja Tapani Piipari. Vieraitakin oli mukana, Keimolan Harri Kontola ja Sami Salminen jakoivat toista sijaa lyönnin heikommalla tuloksella. -Kenttä oli hyvässä kunnossa, vesi juoksee hyvin läpi eikä alusta ole märkä. Tonttulakkeja näkyi siellä täällä. Väki painosti meitä järjestämään Jouluaattonakin kilpailut, mutta huilataan nyt hetki. Mikäli sääennuste on hyvä, järjestämme Tapaninpäivänä uudet kisat, lupaa seuran kapteeni Kai Kilappa. Kotkassa on järjestetty joulukuun aikana jo neljät kilpailut, tammikuussa pelataan jokatapauksessa myös hallissa. -SM-Winter Golf järjestetään Ruonalan hallissa 21. tammikuuta, muistuttaa Kilappa. Mikäli Tapaninpäivänä pelataan, jää kauden päätöskisan ja avauskisan väliin vain vajaa neljä viikkoa…. Viimevuonna miesten kisan voitti Jaakko Mäkitalo(oik), naisten kilpailun Jenni Kuosa(vas). Kotkan kilpailuista saa lisätietoa seuran kotisivuilta.

Kymen Golf, Kotka Golf Center

Lisää aiheesta

Tilaa Golfpisteen uutiskirje